» 
»
 

Şehirlerarası otobüslerde sivil polis denetimleri başladı

Sürücülerin yaptıkları trafik ihlallerini denetlemek üzere sivil trafik polisleri artık şehirlerarası otobüslerde görev yapıyor.

Trafikte sivil denetim uygulaması Emniyet Genel Müdürlüğü'nün genelgesi doğrultusunda başlatıldı. Buna göre sivil polisler toplu taşıma araçlarında ve şehirlerarası yolcu otobüslerinde denetleme yapıyor.

Trafik ihlallerini denetleyerek kazaları en aza indirmenin amaçlandığı belirtilen uygulamada sivil bir trafik polis memuru, Ankara'dan İstanbul'a yolcu gibi seyahat etti ve 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda kendisini tanıtarak yolculara uygulama hakkında bilgi verdi. Güzergah boyunca şoförün trafik ihlallerini takip eden polis, şoföre kapalı alanda tütün ürünü kullandığı ve emniyet kemerini takmaması nedeniyle toplam 190 lira ceza kesti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığınca görevlendirilen sivil polis memuru Aslan Yılmaz, uygulama sırasında firma ve şoförün bilgisi dışında biletli bir şekilde yolculuğa başladığını, uygulama ile uzun yolda kazaların asgariye indirilmesini ve şoföre ve yolcuların emniyet kemeri kullanımını alışkanlık haline getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *