» 
»
 

Şehit eşi ölüm yardımını almakla suçlanınca kendisini savundu

Mersin’de boşanma davası sürecinde olduğu eşinin şehit olması üzerine 96 bin lira para yardımını aldığı iddia edilen Ayşegül Acem iddialara cevap verdi. Acem, boşanmak istemesinin nedenini lüks hayat isteği değil kaynanası olarak gösterdi.

Diyarbakır Bingöl karayolunda terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem’in aile daha önce gelinlerinin eşinin cenazesine bile gelmediğini, ellerinde oğullarının yazılı beyanı olduğunu ancak buna rağmen gelinlerinin 96 bin lira ölüm yardımını aldığını iddia etmişlerdi. Gelin Ayşegül Acem iddiaları yanıtladı.

Eşiyle boşanmak için evlenmediğini ileri süren Ayşegül Acem, hakkında çıkan haberler nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu, iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Eşinin şehit olduğu haberini aldığında askerlere boşanma sürecinde olduğunu ifade ettiğini ancak yasal olarak hala eşi olduğu için kendisine hakları olduğunun söylendiğini belirten Acem, cenaze törenine gitmediği yönündeki iddialara da karşılık verdi.

Ailesinin cenaze törenine gelmesi için askerler aracılığıyla haber gönderdiğini iddia eden Acem, buna rağmen katılmak için yola çıktığını ancak yolda rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını ve iki gün yoğun bakımda yattığını söyledi. 30 Mart’ta kalp kapakçıklarından ameliyat olduğunu belirten Acem, eşini sevdiğini ancak ayrılmalarının nedeninin kaynanası olduğunu ifade etti. 15 yaşından beri çalıştığını anlatarak lüks yaşam istediği yönündeki iddiaları yalanlayan gelin Ayşegül Acem, eşini sevdiği için kaynanasıyla aynı evde oturmayı kabul ettiğini belirtti.

Ayşegül Acem 13 yıldır ailesi ile birlikte KKTC’de yaşadığını belirterek, buraya ameliyat için geldiklerini belirtti. Kendisi gibi diğer gelinlerinin de 2 çocuğunu alarak evi terk ettiğini ileri süren Acem, her şeyin nedeni olarak kaynanasını gösterdi. Kendisi de aileyi para peşinde koşmakla suçlayan Acem, parayı vermeyi daha önce düşündüğünü ancak çıkıp onu rezil ettikleri gerekçesiyle artık iade etmeyeceğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *