» 
»
 

Şehit haberi bu kez Adana'dan geldi!

Adana'da 45 yaşındaki polis Yılmaz Bozkurt evrak dağıtımı yapmakla görevli idi. Görev başındayken mototikletli 2 kişinin saldırısına maruz kaldı ve kafasından, karnından yaralanan polis memuru şehit oldu.

Adana'da evrak dağıtımından sorumlu polis memuru 45 yaşındaki Yılmaz Bozkurt, evrak dağıtımı yaparken mototikletli henüz kimliği tespit edilemeyen 2 saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradı. Aldığı kurşun darbelerinin sonucunda yere yığılan polis memuru hayatını kaybetti ve şehit oldu.

Bugün sabah saatlerinde Adana'nın Seyhan İlçesi'ne bağlı Gülbahçe Mahallesi'nde Dağlıoğlu Polis Merkezi'nde görevli olan polis memuru Mersin'li Yılmaz Bozkurt, evrak dağıtımı için çıktığı sırada, mototikletli iki kişi tarafından acımasızca ateş yağmuruna tutuldu. Kasklı olan mototikletli saldırganların yüzleri belli olmuyordu. Neye uğradığını şaşıran Bozkurt, bir anda kaçmaya başladı ve saldırganların hedefi oldu. Kafasına ve karnına 3 kurşun gelen polis, ağır yaralandı ve acil sağlık ekiplerinin olay yerine intikal etmesiyle hastaneye kaldırıldı. Yolda bilinci kapanan Bozkurt, Cumhuriyet Caddesi'ndeki Özel Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorların acil müdahalelerinin ardından, aşırı kan kaybeden Bozkurt için kan anansları duyuruldu. Sağlık ekiplerinin tüm müdahalalerine rağmen dayanamayan Bozkurt, daha fazla dayanamadı. Evli ve 3 çocuk babası Yılmaz Bozkurt, verdiği mücadele sonrası şehit düştü. 

Mototikletli saldırganların yapmış oldukları polis memuru Yılmaz Bozkurt'a silahlı saldırı sonrasında didik didik aranan iki şahısın kimlikleri belirlenemedi. Bölgede olay yeri inceleme ekiplerinin araştırmaları, saldırganları yakalamak ve onlardan bir iz bulmak için devam ediyor. Arama çalışmalarına helikopter ile de havadan destek sağlanıyor. Adana Valisi Mustafa Büyük hastane sorumlularından bilgileri aldıktan sonra açıklamalarında, şehit olan Yılmaz Bozkurt'un acılı ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diledi. Emniyet Müdürlüğü'nün ve Başsavcının bu olayda yakından ilgileneceğini bildirdi. Soruşturmanın hız kesmeden devam edeceğini ve saldırganların bulunmaları için çalışmaların devam edeceğini de ekledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *