» 
»
 

Şehit olan sözlüsünün hayallerini gerçekleştirmek istiyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi gecesinde şehit olan Özel Harekat Polisi Yorulmaz'ın sözlüsü, Gülhan Aygün bütün kariyer planlarını bir kenara atarak, şehit sözlüsünün hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında hayatını kayberek şehit olan Özel Harekat Polisi Hakan Yorulmaz ile evlilik hazırlıkları içerisinde olduğu sözlüsü Gülhan Aygün, şehit sözlüsünün yarım bıraktığı tüm hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi. İki üniversite mezunu genç kız, tüm kariyer planlamalarını bir kenara bırakarak şehit sözlüsü Hakan Yorulmaz'ın hayali olan komiserlik mesleğini kendisi yerine getirmek için başvuruda bulundu. Ayrıca şehit polisin babasına ev almak istediğini kendisine söylediğini ve onun bu dileğini de yerine getireceğini belirtti. 6 senedir Özel Harekat Polisi olan Hakan Yorulmaz, Siirt'teki görevinin sonrasında 2 yıl önce Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezine tayini çıkmıştı. Komiser olma hayalleri kuran Hakan Yorulmaz, 28. yaş gününde yani 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Gölbaşı Özel Harekat Merkezine düzenlenen hava saldırısındaki ikinci patlamada şehit oldu. Yorulmaz'ın sözlüsü olduğu ve onunla evlilik hazırlıkları içerisinde olduğu öğrenildi.

Hakan Yorulmaz'ın şehit olmasının ardından hayalleri suya düşen sözlüsü Gülhan Aygün, 15 Temmuz günü Hakan Yorulmaz'ın 28. yaşına girdiği gün olduğunu ve o gün sözlüsü için doğum günü pastası alıp, kaldığı evi süslerle süsleyip bir de ona mektup yazıp çıktığını belirtti. Hakan Yorulmaz'ın sürprizi gördüğünde mutlu olduğunu ve sözlüsüne, o gelmeden pastasından bir lokma almayacağını söylediğini açıkladı. Bu konuşmaların üzerine Yorulmaz'ın göreve çağırıldığını aktaran Aygün, Hakan Yorulmaz'ın şehit olmadan önce sanki şehit olacağını hissedermişcesine kendisini o gün defalarca aradığını ve ona yüzüğünü parmağından çıkarmamasını istediğini söyledi. Şehit polisin nişanlısına, kendisi şehit olursa evlenip evlenmeyeceğini ve evlenmemesini istediğini söylediğini aktardı.

Aygün, 15 Temmuz'daki saldırıdan hemen önce WhatsApp'tan mesajlaştıklarını ve Yorulmaz'ın korkmamasını istediğini orada bir sıkıntı olmadığını dediğini söyledi. Yaşanan ilk patlamanın ardından Aygün, sözlüsüne ona geri dönmesi gerektiğini söyledi. Ancak cevap gelmedi. Yorulmaz meydana gelen ikinci patlamada hayatını kaybederek şehit düştü. Saat 24:00'da Yorulmaz'ın mesajlarına cevap vermediğini söyledi. Gece 03:30'da ise kendisine daha sonra arayacağını bildiren bir mesajın Yorulmaz'dan geldiğini söyledi. Aygün, sözlüsünün kendisine böyle bir mesaj atmayacağını biliyordu. Ancak öte yandan içini rahatlatarak, Hakan'ın annesine de haber verdi. Sabah 06:30 sıralarında Yorulmaz'ın telefonundan yolda olduğunu bildiren bir mesaj geldi ve Aygün sevindi. Ancak daha sonrasında kendilerini Gölbaşı morgunda bulan Aygün yaşananlara inanamadı, sözlüsünün cansız bedenini gördüğünde şehidinin güzel koktuğunu ve uyuyor gibi göründüğünü anlattı.

Aygün, bu olaylar olmamış olsaydı yaklaşık bir hafta sonra şehit Yorulmaz'ın kız kardeşinin düğününün, 1 ay sonrada kendi düğünlerinin olacağını dile getirdi. Şehit Yorulmaz'ın isteklerinden birinin kız kardeşinin bir işe girmesi olduğunu ve devletin şehit yakınlarına sağladığı iş imkanından dolayı bu dileğinin gerçekleştiğini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *