» 
»
 

Şehit Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana'nın cenazesi bugün defnedilecek

Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir vefat etti. Anne Halisdemir'in cenazesi bugün cuma namazı sonrasında oğlunun bulunduğu mezarlıkta defnedilecek.

15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren, darbeci general Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir, hayatını kaybetti. 69 yaşındaki Fadimana Halisdemir, Aşağı Kayabaşı Mahallesi'ndeki kızının evinde rahatsızlanması sonrası eve gelen sağlık ekiplerinin müdahelesinin ardından Ömer Halisdemir Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Fadimana Halisdemir ile ilgili yetkililerden bilgi almak üzere Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ile birlikte bazı ilgililer hastaneye geldi. Hastane çıkışında gazetecilere bir açıklama yapan Vali Peynircioğlu, "Kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir, kalbi durmuş vaziyette ambulansla hasteneye getirildi. Buraya intikal ettiğinde kalbinin durduğunu doktorlar beyan etti. Kalp krizi olduğundan şüpheleniliyor. Bir saatten daha fazla hem elle hem makineyle müdahale edilip kalp masajı yapıldı ancak kurtarılamadı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." diye konuştu.

Şehit Ömer Halisdemir'in annesi Fadimana Halisdemir'in cenazesi cuma namazı sonrası Bor ilçesi Çukurkaya beldesinde oğlunun kabrinin bulunduğu mezarlıkta defnedileceği bilgisi paylaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Fadimana Halisdemir'in vefatı üzerine aileyi arayarak taziyelerini iletti. Merhumenin eşi Hasan Hüseyin Halisdemir'i telefonla arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Allah'tan rahmet dileyerek duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi ve marhumenin eşi, oğulları ve yakınlarına sabır ve metanet diledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *