» 
»
 

Şehit Özel Hareket Polisi Ahmet Can yarın toprağa verilecek

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 polis şehit oldu. 2 polis ise yaralandı. Şehitlerden evli ve 3 çocuk babası Özel Hareket Polisi Ahmet Can, Edirne Keşan'da yarın toprağa verilecek.

Yüreklere ateş düşüren şehit haberi Diyarbakır'dan geldi. Diyarbakır'ın Ergani İlçesinde bir grup terör örgütü militanları ile polisler arasında çıkan çatışmada 3 polis şehit oldu ve 2 polis de yaralandı. Şehitlerden Özel Harekat Polisi Ahmet Can'ın Edirne Keşan'da bulunan babaocağına ateş düştü. Acı haberi vermek üzere yola çıkan Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Göksel Demiralp, Can'ın Keşan'ın Büyük Cami Mahallesi Haseki Sokak'taki evine gittiler. Şehit polis Ahmet Can'ın 69 yaşındaki babası İsmail ve 65 yaşındaki annesi Zeynep Can'a acılı haberin verilmesinin ardından aile gözyaşlarına boğuldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Şehit Özel Harekat Polisi Ahmet Can'ın, eşi Funda ve çocuklarının Kocaeli'de yaşadıkları öğrenildi. 45 yaşındaki Şehit polisin kardeşinin de geçen sene kanserden hayatını kaybettiği öğrenildi. Seyyar bir araçta pilav satarak geçimini sağladığı öğrenilen baba İsmail Can, oğlu Ahmet Can'ın Kocaeli'nde olduğu daha sonrasında ise geçici görev ile Diyarbakır'a gittiğini, evladının görevini yerine getirdiğini en son dün akşam görüştüklerini belirtti. Şehit Özel Harekat Polisi Ahmet Can'ın naaşı yarın Edirne Keşan'da düzenlenen cenaze töreninde toprağa verilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *