» 
»
 

Şehit polis ikiz kardeşlerin çocukluk arkadaşı da şehit oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'da şehit düşen polis memuru ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un çocukluk arkadaşı Yunus Uğur'da şehit oldu.

FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'da gerçekleştirdikleri bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un çocukluk arkadaşları Yunus Uğur şehit oldu.

Edinilen bilgilere göre, Adana Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli olan şehit polis memurları ikiz Oruç kardeşler ile Yunus Uğur'un çocukluk arkadaşı oldukları ve komşu evlerde büyüdükleri öğrenildi. Çocuklukları beraber geçen arkadaşlar aynı sınıfta aynı sırayı da paylaşmışlardı.

Lise eğitimlerinin ardından hep hayalini kurdukları polis meslek yüksekokuluna girdiler ve mezun olduktan sonra Adana Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevlerine başladılar. Şehitlerin, kasımda başlayacak helikopter pilotu olmak için kursa da kayıt yaptırmışlardı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığının Gölbaşı'ndaki tesislerinde 8 aydır eğitimde olan 3 arkadaş, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde F-16 savaş uçakları tarafından atılan bombalar sonucu şehit oldu.

İki evladı şehit olan şehit polis Ahmet ve Mehmet Oruç'un annesi oğullarının birlikte büyüdüğü çocukluk arkadaşları Yunus Uğur'un cenaze törenine de katıldı. Şehit polis Yunus Uğur'un annesi Asiye Uğur'un yanından hiç ayrılmadı. İkiz kardeşlerin ağabeyi Uzman Çavuş Mustafa Oruç, şehit kardeşlerinin çocukluk arkadaşı olan Yunus'un cenazesinde ayakta durmakta güçlük çekti.

Yan yana şehit olan ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un cenazeleri Alihocalı Mahalle Mahalle Mezarlığı'na, şehit polis Yunus Uğur'un cenazesi ise Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *