» 
»
 

Şehitler için camilerde hatim ve dualar okundu

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı yurt içinde ve yurt dışındaki 90 binin üzerindeki camide, terör saldırısında şehit düşenler için hatim ve dualar okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İstanbul'da dün gece meydana gelen terör saldırılarında şehit olan vatandaşlar için yurt içinde ve yurt dışındaki tüm camilerde özel program düzenlenmesi talimatı verdi. Bugün Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak Mevlit Kandili dolayısı ile Yozgat ve Nevşehir'deki tüm camilerde program düzenlendi.

İstanbul'da dün akşam gerçekleşen terör saldırısında şehit olan polisler ve vatandaşlar için kentteki camilerin tamamında hatim ve dualar okundu.

Afyonkarahisar'da İmaret Camisinde Mevlit Kandili idrak edildi ve müftülük tarafından düzenlenen programda İstanbul'da dün akşam meydana gelen terör saldırısında şehit olanlar için hatim ve dualar okundu.

Nevşehir'de Mevlit Kandili dolayısıyla camilerde Kuran'ı Kerim okunarak başlanan Kandil programında, terör saldırılarında şehit olan polisler ve vatandaşlar için dua edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *