» 
»
 

Şehitler mezarlığına el yapımı patlayıcı atıldı

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçesinde yer alan Kara Şehitliği Mezarlığı'na yüzleri maskeli olan 2 kişi tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Ancak patlamanın etkisi ile bir iş yerinin camları kırıldı.

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçesinde Şehit Caddesi üzerinde yer alan Kara Şehitliği Mezarlığı'nın kapısına yüzü maskeli iki kişi EYP ile saldırı düzenledi. Olaydan alınan bilgilere göre, olay merkez Yenişehir İlçesi üzerinde bulunan Kara Şehitliği Mezarlığı'nın kapısında meydana geldi. Yüzleri maskeli olan 2 kişi, hazırladıkları el yapımı patlayıcıyı EYP'yi Şehitlik Mahallesi 107. Sokak'taki mezarlığın kapısına attı.

El yapımı patlayıcı, mezarlık kapısı önünde büyük bir gürültü ile patladı. Ardından olay yerine ihbar üzerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Güvenlik çemberi oluşturan ekipler, olay yerinde incelemede bulunarak dedil topladı. Olay esnasında caddede kimsenin bulunmaması olası bir faciayı engellerken, patlamanın şiddeti ile bir iş yerinin camları kırıldı.

Kara Şehitliği Mezarlığı'na EYP ile saldırıda bulunan 2 şahsın yakalanması için güvenlik güçleri soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *