» 
»
 

Şehitlerimiz son yolculuklarına uğurlandı

Hakkari'nin Çukurca İleçsinde bölücü teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Murat Özer ile Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik son yolculuklarına uğurlandı.

Hakkari Çukurca'da bölücü terör örgütü üyesi teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Murat Özer'in naaşı, babaevinde helallik alınmasının sonrasında törenin yapılacağı Reşadiye Camisinin bahçesine getirildi. Yapılan törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Eskişehit Valisi Azmi Çelik, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eshkişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Garnizon Komutan Vekili Korgeneral İsmail Güneykaya ile diğer ilgililer katılım gösterdi. Kılınan cenazenamazının ardından şehit Murat Özer'in naaşı askerlerin omuzunda top arabasına konuldu ve şehidin cenazesi Yukarısöğütözü Mezarlığı'na defnedildi.

Hakkari'nin Çukurva İlçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik'in cenazesi İzmir'in Aliağa İlçesinde toprağa verildi. Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik'İn 33 yaşında olduğu ve memleketinin İzir olduğu öğrenildi. Şehit Özgür Çevik için Alağa Merkezi Camii'de cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı.

Cenaze törenine şehidin babası, annesi, kardeşleri ve nişanlısı ile İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, üst düzey komutanlar, AK Parti İzmir milletvekilleri Hamza Dağ ile Kerem Ali Sürekli, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP İzmir milletvekillleri, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *