» 
»
 

Şehitlerimizin isimleri ve memleketleri belli oldu

Bitlis'te bölücü terör örgütü üyesi teröristler ile girdiği çatışmada şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli oldu.

Bitlis'te teröristler ile girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Kaya'nın acı haberi Adana'daki babaevine ulaştı. Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından 12 Ocak tarihinde başlatılan Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma operasyonu kapsamıdna, bölücü terör örgütü üyesi teröristlerle çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Çavuşlar 27 yaşındaki Samet Kaya ve 36 yaşındaki Veysel Şirin şehit oldu ve 2 asker ayralandı.

Uzman Çavuş Samet Kaya'nın Adana'nın Yumurtalık Zeytinbeli Mahallesi'nde bulunan babaevine sağlık ekipleri ile bilrikte gelen askeri yetkililer, acı haberi şehit Kaya'nın baabsı Bedir ve annesi Nilgün'e verdi. Taziye çadırı kurulan ve Türk bayrakları asılan şehidin evinde, taziyeler kabul edildi.

Şehit Uzman Çavuş Samet Kaya'nın 13 Ocak 1990 doğumlu olduğu ve doğum gününden bir gün sonra şehit olduğu öğrenildi. Şehit Samet Kaya, 15 ay önce dünya evine girmişti.

Şehit Uzman Çavuş Veysel Şirin'in, Hatay'ın Hassa ilçesi Akbez Mahallesi'ndeki babaevine sağlık ekipleri ile birlikte gelen askeri yetkililer, acı haberi şehidin ailesine ulaştırdı. Türk bayrakları asılan ve taziye çadırı kurulan şehidin evinde, yakınları başsağlığı dileklerini kabul etti.

Jandarma Uzman Çavuşlar Veysel Şirin ve Samet Kaya'nın cenazeleri, bugün Bitlis İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törenin sonrasında memleketlerine uğurlanacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *