» 
»
 

Selahattin Demirtaş adliyeye sevk edildi

Terör soruşturması kapsamında dün gece Diyarbakır'daki evinde gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, emniyetteki işlemlerinin sonrasında tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında merkez Kayapınar ilçesinde bulunan evine operasyon düzenlenen Demirtaş, gözaltına alındıktan sonra sabah saatlerinde adliyeye sevk edilmişti. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tutuklanma talebiyle buradan da mahkemeye sevk edildi.

Alınan son dakika bilgilerine göre, Diyarbakır'daki evinde dün gece terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İfadeye vermedikleri gerekçesi ile gözaltına alınan HDP milletvekilleri hakkında fezlekelerde örgüte üye olmak, öldürmeye teşebbüs, teröristleri operasyonların devam ettiği yerden kaçırma ve tedavi ettirmeye yardımcı olma gibi suçlar dosyasında bulunuyor. Şırnak, Diyarbakır, Hakkari, Bingöl ve Van cumhuriyet başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda gözaltına alınan HDP milletvekillerinin terör suçlarından dolayı çok sayıda fezlekesi yer alıyor. HDP'li 55 milletvekili hakkında 511 dosya ve terör suçları ağırlıklı olarak bulunuyor.

Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaşş'ın fezlekelerinde ise, terör örgütüne üye olmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına suç işlemek gibi suçları işlediği yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *