» 
»
 

Selfie sayesinde burun estetiği ameliyatları gittikçe çoğalıyor!

Günümüzün modası selfie burun estetiği ameliyatlarını büyük ölçüde artırıyor. Fotoğraf filtreleri ve efektlerden tatmin olmayan kişiler çözümü burun estetiği ameliyatında buluyor. Operatör Doktor Bahadır Baykal'ın anlatımı ile selfie ve estetik...

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Bahadır Baykal, günümüzün modası selfienin, burun estetiği ameliyatlarını büyük ölçüde arttırdığını açıkladı. Operatör Doktor Baykal, sosyal medyanın sayesinde ön planda olan selfienin 18-24 ve 25-35 yaş olarak iki grupta düzenli çekildiğini belirtti. Sosyal medyanın hayatımıza renk kattığını da vurgulayan Baykal, aynı zamanda kişinin fotoğraflarındaki kusurlarına odaklanarak özgüveninin sarsılmasına da sebep olduğunu belirtti. Hayata eleştirel gözle bakmaya sebep olduğunu vurgulayan Baykal, fotoğraflarındaki kusurları efektler ve fotoğraf filtreleri ile örtmekten tatmin olmayan kişilerin estetik ameliyatlarına yöneldiğini vurguladı.

Burun estetiği ameliyatlarının diğer estetik ameliyatlarından daha çok ön planda olduğunu anlatan Bahadır Baykal, selfienin yakın plandan çekilmesinin kişinin burnunun daha çok ilgi toplamasına sebep olduğunu ve sosyal medyada estetik ameliyatlarının popülerliğine şaşırmamak gerektiğini açıkladı.

Operatör Doktor, burun ameliyatlarının, burun deformasyonu, boyut ve ebat değişikliği, yüzdeki balans, burun kemeri ve burnun işlevini düzgün bir şekilde yerine getirmesi amacı ile yapıldığını belirtti. Tabiki burun estetiği gibi önemli ve dikkatli yapılması gerekilen bir operasyonun her cerrah tarafından yapılabilecek bir şey olmadığını bildiren Baykal cerrahınızı seçme konusunda sıkı bir araştırma yapmak gerektiğini de vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *