» 
»
 

Şemdinli'de teröristler askeri üs bölgelere saldırdı: 2 şehit, 6 yaralı

Hakkari Şemdinli'de terör örgütü üyeleri askeri üs bölgelerine saldırı düzenledi. Saldırı sonrasında teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 asker şehit oldu. 6 asker ise yaralandı. Bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinin Tekeli köyünde Kuzey Irak'a sınır olan noktada yer alan Mergasav bölgesinde terör örgütü üyesi mensupları, askeri üs bölgelere hain saldırı gerçekleştirdiler. Öğle saat 12:00 sıralarında meydana gelen saldırıda teröristler havanlarla ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlediler. Saldırının ardından güvenlik güçlerinin de karşılık vermesiyle bölgede çatışma çıktı.

Alınan bilgilere göre, teröristlerin açtığı ateşler sonucunda 2 asker şehit oldu ve 6 aske yaralandı. Çatışmanın devam etmekte olduğu bilgisi alınırken, sınır kesime yuvalanmış olan teröristlerin bulunduğu bölgelere güvenlik güçleri tarafından top atışları yapılıyor. Ateş altına alınan bölgeden ara ara silah sesleri duyuluyor. Daha sonrasında teröristlerin bulunduğu bölgelere güvenlik güçleri tarafından hava saldırı düzenlendi. Güvenlik güçleri teröristlere adeta bomba yağdırdı.

Hakkari'de bir terörist teslim oldu...

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde bölücü terör örgütü üyesi olan bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Hakkari Valiliği'nin yaptığı açıklamalara göre, bölücü terör örgütünün faaliyette olduğu kırsal alandan kaçan bir terörist, saat 11:50 sıralarında Şemdinli 34. Hudut Tugay Komutanlığına bağlı olan Bayraktepe Üst Bölgesine teçhizatsız ve silahsız olarak teslim olduğu belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *