» 
»
 

Şemdinli'den şehit haberi geldi ve hava harekatı başladı

Hakkari'nin Şemdinli'den acı haber geldi. Şemdinli'ye düzenlenen operasyonlar sırasında yaralanan bir asker tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Öte yandan bölgeye Türk Silahlı Kuvvetleri hava harekatı başlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden gelen açıklamalar doğrultusunda 31 Mayıs 2016 Salı günü Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında yapılan operasyonlar sırasında, terör örgütü  ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada iki kişi yaralandı. Yaralananlardan birinin durumu daha ağırdı ve ikiside hastaneye sevk edildi. Tedavi altında olan askerlerden durumu ağır olan, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı ve saat 05:40 sıralarında şehit olduğu bilgisi verildi. Şehit haberinin ardından TSK'dan gelen açıklamada, aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin ailesine ve yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dilediğini, yaralanan diğer askerimize de acil şifalar temenni ettiklerini dile getirdiler.

Öte yandan istihbarattan alınan bilgiler doğrultusunda Türk Hava Kuvvetleri Hakkari'nin Şemdinli kırsalına gece bölücü terör örgütüne 01:00 ile 02:00 saatleri arasında hava harekatı düzenledi. Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar terör örgütüne ait olan barınakların oluşturduğu dört hedefi ateş altına aldı. Terör örgütüne ait olduğu tespit edilen barınak, mevzi ve silahlardan oluşan dört hedefin ateş altına alınmasının ardından imha edildi. Savaş uçakları görevlerini başarı ile gerçekleştirdiler ve emniyetle üslerine geri döndüler. Bölge tamamen teröristlerden temizlenene kadar operasyonların devam edeceği bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *