Farkonda
Farkonda
» 
»
 

Serap Mert: Ben sadece uyumak istiyordum...

Sivas'ta 12 yıl önce evinde çıkan yangında yüzü ve göz kapakları yanan Serap Mert, Prof. Dr. Mehmet Mutaf tarafından yapılan ameliyatla göz kapaklarına kavuştu. Kulak arkasındaki doku kullanılarak yeni göz kapakları yapıldı.

Sivas'ta 12 yıl önce çıkan yangında alt göz kapakları yanan 41 yaşındaki Serap Mert, Bodrum'da Prof. Dr. Mehmet Mutaf'ın yaptığı ameliyatla kulak arkasındaki deri ve kıkırdak doku kullanılarak yeni göz kapaklarına kavuştu.

Gözlerini yıllar sonra kapatabilen Mert: "Herkes ışığa, ben karanlığa hasretim. Artık rahat uyuyorum ve hiç uyanmak istemiyorum. Uyumak güzelmiş gerçekten. Doktorumu çok seviyorum. O benim doktorum değil, mucizem" diyerek duygularını ifade etti.

Serap Mert, yaptığı açıklamada, yangının meydana geldiği 2003'ten bu yana çok zor günler geçirdiğini, o tarihten sonra eve kapanarak dışarı çıkamadığını bildirdi.Yüzündeki yanıklar nedeniyle gözlerini hiç kapatamadığını vurgulayan Mert, "Mendil elimde geziyordum. Işığa bakamıyor, soğuk ve sıcak havalardan çok etkileniyordum. Bu süreç içinde iki kez ameliyat oldum ancak doktorlar, bu şekilde kalacağımı ve bu duruma alışmam gerektiğini söyledi. Ben sadece uyumak istiyordum. Buna bile razıydım" diye konuştu.

Mert, Bodrum'da geçirdiği başarılı operasyonlarla yeniden alt göz kapaklarına kavuştuğunu belirterek, "Herkes ışığa, ben karanlığa hasretim. Artık rahat uyuyabiliyorum ve hiç uyanmak istemiyorum. Uyumak güzelmiş gerçekten. Doktorumu çok seviyorum, kendisine çok teşekkür ediyorum. O benim doktorum değil, mucizem" ifadesini kullandı.

Sağlığına kavuştuğu için çifte bayram yaşadığını vurgulayan Mert, Sivas'taki ailesi için de bu durumun çok güzel bir sürpriz olduğunu kaydetti. 

 


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *