» 
 

Serbest piyasalarda Dolar yükselişine devam ediyor!

Piyasalarda gözler Fitch kararına çevrilirken, Türkiye'nin kredi notu değerlendirmesini 27 Ocak'ta yayınlayabileceğini açıklanması ile Dolar yeniden tırmanışa geçti. Peki 27 Ocak Dolar kuru ne kadar? Ayrıntılar…

Geçtiğimiz haftalarda bir miktar gerileme yaşayan Dolar hafta başından bu yana Merkez Bankası politikalarının belirsizlik olarak algılanması bugün açıklanması beklenen kredi notu değerlendirmesi ve Fitch'ten not indirimi olacağına dair beklentisi nedeni ile yükselen bir ivme ile yukarı çıkışını sürdüren Dolar bu sabah 3.88 seviyelerinde güne başlasa da yükselişe geçerek 3.9112 seviyesine kadar çıktı.

Pisayalarda dalgalanmalar yaşanmasına sebep olan Türkiye'nin kredi notu değerlendirmesini 27 Ocak'ta yayınlayabileceğini açıklamasının yanı sıra, Türkiye'ye yatırımların ününü açacak olan notu veren tek kurum olan Fitch'in not indirimine gidebileceği ihtimali büyük kaygılara neden oluyor. TCMB dün BIST fonlamasının kısılması ve swap ihalesinde miktar ve faizin yükseltilmesine rağmen dolar/TL'de yükseliş devam etmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *