» 
»
 

Serinlemek için sulama kanalına giren küçük çocuk kurtarılamadı

Adana'nın Seyhan İlçesine bağlı Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanalı yine can aldı. 15 yaşındaki küçük çocuk serinlemek için sulama kanalına girdi. Ancak etrafındakiler onun boğulma taklidi yaptığını düşünerek kurtarmadı.

Adana Seyhan'da DSİ (Devlet Su İşleri) 'ne ait sulama kanalında yine bir can daha yaşamını yitirdi. Arkadaşı ile gidip, sulama kanalına giren 15 yaşındaki Ali Şenol, serinlemek için girdiği suda bir süre çırpındı. Ancak etrafındakiler ona bir el uzatsalar sudan çıkarabilecek kadar yakında iken, küçük çocuğun boğulma taklidi yaptığı düşünülerek yardım edilmedi. Ta ki çocuk akıntıya kapılıp gözden kayboluncaya dek...

Alınan bilgilere göre, 15 yaşındaki Ali Şenol ile arkadaşı 11 yaşındaki Mehmet Uludere ile bitiklet ile bir süre gezinti yaptılar. Ardından çocukların bitikletleri bozuldu. Sıcak havada serinlemek isteyen, ancak yüzme bilmeyen Ali Şenol Devlet Su İşlerine ait Seyhan'daki sulama kanalına atladı. Suda bir süre çırpınan Şenol'un arkadaşı Mehmet Uludere çığlık atmaya başladı. Etraftaki vatandaşlar Şenol'un şaka yaptığını ve boğulma taklidi yaptığını düşünerek ona yardımcı olmadılar. Arkadaşı ise yüzme bilmediği için çaresiz onun için yardım çığlıkları attı.

Ali Şenol, bir süre sulama kanalında çırpındı ancak küçük bedeni daha fazla dayanamadı. Akıntıya kapılıp sürüklenmeye başladığında ise çevredeki vatandaşlar olayın bir şakadan ibaret olmadığının farkına vardılar, fakat çok geçti. Küçük çocuk sulama kanalında bir süre sürüklendikten sonra gözden kayboldu.

Olayı polis ekiplerine bildiren etraftaki vatandaşlardan Kadir Kaya, polise verdiği ifadesinde küçük çocuğun bir süre suda çırpındığını, arkadaşının ona bağırdığını ancak çevredekilerin çocuğun boğulma taklidi yaptığını düşünerek ona yardımcı olmadıklarını söyledi. Kendisinin ise çocuğun boğulduğunu fark ettiğinde, artık gözden kaybolduğunu ve yardımcı olamadığını dile getirdi. Dalgıç ekiplerin olay yerine gelmeleri ve arama çalışmaları yapmalarına rağmen Ali Şenol malesef bulunamadı. Çalışmalar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *