» 
»
 

Ses kısıklığını evde tedavi edebilirsiniz

Ses kısıklığı için çoğu zaman doktora gitmenize gerek yok. Evde de basit yöntemlerle ses kısıklığını çözebilirsiniz. Özellikle bitki çaylarının ses üzerinde olumlu etkilerinin olduğu biliniyor.

Ses kısıklığını doktora gitmeden evde hazırlayacağınız bitki çaylarıyla tedavi edebilirsiniz. Bunun için Bergama Otu’nun çok faydasının olduğu biliniyor. Özellikle Bergama Otu Çayı birebir. Bergama Otu çayına bol miktarda zencefil ve bal karıştırılarak düzenli içilmesi tedaviyi hızlandırıyor. Karışık bitki çayları ve soğuk algınlığı ilaçları kullanmak ta etki gösteriyor. Ama sakın ha antibiyotik almayın.

Doktor tavsiyesi olmadan düzensiz kullanılan antibiyotikler ciddi zararlar vermekti. Bu arada ses kısıklığına uzmanların bir diğer tavsiyesi ise sarımsak.

Sarımsak’ta doğal antibiyotik olmasından dolayı düzenli kullanımlarda soğuk algınlığı ve ses kısıklığı için birebirdir. Bu arada Zerdeçal bitkisi ve Ekinezya çayını da unutmamak gerekir. Bu çaylar da boğaz ağrılarına iyi gelmektedir. Ses kısıklığının yanında farenjit, uykusuzluk, halsizlik ve soğuk algınlığı içinde Ekinezya çayının hızlı iyileştirmeye katkısının olduğu da bir gerçek. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *