» 
 

Sevda Kuşun Kanadında 30. bölüm 9 Mart 1971 darbe girişimi

TRT1 ekranlarının sevilen dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında 30. yeni bölümü ile 21 Mart salı akşamı yayınlanacak. Sevda Kuşun Kanadında yeni bölüm 9 Mart 1971 darbe girişimine giden sürecini anlatacak.

Sevda Kuşun Kanadında 30. bölüm gelişmeleri 21 Mart Salı akşamı ekranlara gelecek ve yakın tarihe ışık tutan dizinin son bölümünde 9 Mart 1971 darbe girişimine giden süreç konu alınacak. Sevda Kuşun Kanadında 30. yeni bölüm özetinde yer alan bilgilere göre Genelkurmay Başkanı hedefte. Sosyalist bir darbe için düğmeye basan amiralin ilk hedefi Genelkurmay Başkanı olur. Zira onu ikna edememiştir ve ele geçirmelidir. Odasına girer ve Zafer'i elinde silahla bulur. Artık Zafer'i köşeye sıkıştırmak için eline iyi bir koz geçmiş olur. Genelkurmay Başkanını karşı bir dabe konusunda ikna eden Zafer, onu da yanına alır. Amiral ise harekete geçmek için 9 Mart tarihini talimat verir.

Sevda Kuşun Kanadında son bölümde Parkalı ve arkadaşları Ömer'in hedefinde ve Hüsnü'nün intikamını alma peşinde. Amiral'in adına çalıştığını öğrendiği Sedat'ı yakalayınca hedefine Amiral'i alır. Hazırladığı tuzaktan Amiral'in kaçması mümkün değildir. Askerler, sokaktaki karışıklığı bahane ederek kışladan çıkar, önüne geleni alıp hapse atar. Mustafa'da onların arasındadır. Asker ile mahalleli arasında büyük bir arbede yaşanır. Bu arada Hüsnü'nün evi de basılır.

Sevda Kuşun Kanadında oyuncuları Gürbey İleri, Buse Varol, Ufuk Bayraktar, Yavuz Bingöl, Müge Boz, Alper Türedi, Timur Ölkebaş, Ceyda Olguner, Emel Dede, Derda Yasir Yenal Ali Buhara Mete ve Bahadır Yenişehirlioğlu gibi isimler. Her salı TRT! ekranlarında saat 20.00'de yayınlanan dizinin son bölümü de heyecan dolu. Sonart Yapım'ın Mesut Uçkan yapımcılığında ekranlara taşıdığı dizide yönetmen Ayhan Özen.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *