» 
»
 

Sevda Kuşun Kanadında sezon finali herkesi ekranlara kilitledi

Artık TRT'nin tarih dizilerindeki başarısını kimse tartışmıyor bile. Son dönem dizileri arasında başarılı yapımlardan biri olan Sevda Kuşun Kanadında 7. bölüm fragmanı yayınlandığında sayfamızda olacak. Bu akşam son bölüm gelişmeleri ile ekranlarda.

3 Haziran Cuma akşamı sezon finali ile ekranlara gelen Sevda Kuşun Kanadında dizisi yine soluk soluğa izlendi. Son bölümde Tümay artık Arif’e inanmaktaydı ve Zafer de onun ölüm emrini vermişti ancak Tarık buna izin vermeye niyetli değildi. Giderayak bir oyun oynadı ve kendisini öldürmek için gelen Murat’la bir plan yaptı. Zafer ise MTTB ile ilgili planlarında bir türlü başarılı olamamış ve üstüne bir de manipüle edemeyeceği bir polis ile karşılaşmıştır. Bu dürüst polis ise Cemil Ateş’tir. Erbakan ise Tahir Hoca Efendi ile yaptığı görüşmeden sonra siyasi alanda ilerlemesi için desteklenmeye devam etmektedir. Kendisini MTTB’de bir konferansa davet etmiştirler ve tam oradan çıktığı sırasında Kasımpaşalı ile karşılaşarak onun okuduğu şiirden etkilenmiştir. Mustafa ise daha önceki bölümde bilindiği gibi içeri atılmış ve işkence görmekteydi. Onun içeriden çıkarılması için harekete geçen Hüsnü bey ve diğerleri nihayetinde Cemil Ateş’e ulaştılar.

Özellikle Türk siyasi hayatına, milliyetçi muhafazakar siyasetçi ve devlet adamlarının kazandırıldığı döneme, dua ile başlayan siyasi yolculuklara, imam hatiplerde yetişmiş gençlerin Türk siyasi hayatına başlangıç yıllarına işaret eden Sevda Kuşun Kanadında merakla ve ilgiyle takip edilmeyi hak ediyor. Milli Türk Talebe Birliği yılları, genel merkez binasında yürütülen çalışmalar, Büyük Doğu düşüncesi etrafında büyük düşünür üstad Necip Fazıl Kısakürek’in en aktif olduğu dönemler bu diziyle hafızalarda canlanırken dönemin öne çıkan milliyetçi muhafazakar şahsiyetleri de dizi içerisinde önemli göndermelerle vurgulanıyor. Bir yandan da 68 kuşağı olarak adlandırılan ve dünyadaki sol hareketin zirvede olduğu bir dönemi yansıtmaya çalışan Sevda Kuşun Kanadığında sol görüşlü öğrenci hareketleri, o dönemdeki idealleri, heyecan ve hevesleri de dizi içerisinde üniversite gençliği özelinde anlatılıyor.

Babası ülkedeki derin yapının içinde olan bir genç kızın aktivist bir sol görüşlü öğrenci olarak yaptığı eylemler verdiği mücadele ekrana başarıyla yansıtılıyor. Aynı zamanda imam hatip mezunu ve tarikat mensubu Arif Ünlü’nün ne devriciyim ne turancıyım “tam bağımsızlık” ideolojisine sahibim sözleri üzerinde şekillenen Milli Türk Talebe Birliği görüşü ise dizinin dengeleyici yaklaşımını ortaya koyuyor. İdealleri, devletçi tutumu ve “devlete tam bağımlılık” anlayışıyla ülkücü gençlerin, devrimci solculara okulları terk etmemek adına verdiği mücadele, karşı tarafında ise solcuların dünyadaki rüzgarla birlikte Türkiye’de oturtmaya çalıştığı sol görüş hakimiyeti karşı karşıya gelirken ortada duran ve daha sağduyulu yaklaşılması için mücadele eden önemli bir kesimin de anlatımı heyecanla takip ediliyor. Arif Ünlü ve Tümay Erbay karakteri arasında filizlenen aşk ise en çatışmalı ortamda bile tamamen karşıt görüşte olan insanların birbirine yakınlaşabileceğini en iyi şekilde ifade ediyor.

Sevda Kuşun Kanadında yeni sezonda yine TRT 1 ekranlarında izleyicileri ekranlara kilitlemeye devam edecek ve tüm ayrıntıları burada olacak. Tümay ve Arif için imkansız olan aşk hikayesi TRT 1 ekranlarında tarih kokan bir yapıtın içinde devam edecek. Merakla beklenen gelişmeleri ile yayınlanacak yeni bölüm ve Sevda Kuşun Kanadında fragman ve haberleri için gözünüz sayfamızda olsun.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *