» 
»
 

Sevimli kedi Oscar ölecek kişileri önceden hissediyor!

Bir bakım evi tarafından sahiplenilen kedi Oskar, bakım evinde kalan hastaların öleceğini hissederek onların huzurla ölmesini sağlıyor…

Bilim insanları tarafından da kanıtlandığı üzere hayvanların hislerinin insanlardan çok daha kuvvetli olduğunu tartışılmaz bir gerçek. Kanseri koklayarak tespit eden köpeklerden sonra şimdi de ölümü hisseden kedi Oscar hayrete düşürüyor.

İddialara göre Alzheimer ve Parkinson hastalarının kaldığı özel bir bakım evi tarafından bakımı üstlenilen Oscar, bakım evinde kalan kişilerden öleceğini hissettiği kişilerin huzurla ölmesini sağlıyor.

Klinikte çalışanlarından Dr. David Dosa tarafından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Oscar'ın bu yeteneğini gün yüzüne çıkarmak için 2010 yılında "Ölümü Hisseden Kedi" adlı bir kitap çıkardığını kaydetti. Kitapta anlatılanlara göre, Oscar gün içerisinde tüm odalara rahatlıkla girip çıkarken eğer öleceğini hissettiği hastanın odasına giremezse, odanın kapısını tırmalamaya başlıyor.

Durumu fark eden hemşireler Oscar'ın yeteneğini kanıtlayabilmek için yaptıkları deneyde kediyi yakın zamanda öleceğini hissettikleri hastaların yanına koydular ve Oscar'ın o hastaların huzurla ölmesi için sevgi gösterdiğini gördüler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *