» 
 

SGK 400 sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alacak

SGK taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 400 personel alımı gerçekleştirecek. SGK personel alımı ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer aldı.

SGK 400 sosyal güvenlik denetmen yardımcısı ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü Sayısında yer aldı. SGK personel alım ilanında yer alan bilgilere göre taşra teşkilatlarında görevlendirilecek kişilerin 300'ünü en az dört yıllık hukuk, siyasal bilgiler iktisadi ve idari bilimler, iktisat işletme, bankacılık sigorta mezunları arasından, 100'ünü ise matematik istatistik ve aktüerya fakülte yüksekokul yada bölümlerinden mezun olanlardan alacak.

SGK denetmen yardımcılığı başvuru şartları arasında ÖSYM 2017 KPSS sınavından P13 P23 ve P43 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak yer alıyor. Ayrıca denetmen yardımcısı başvurusunda bulunacak personelin 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu denetmen yardımcılığı giriş Sınavına katılım şartlarını taşıyan adaylar ön başvurularını 17 Temmuz 31 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden yapabilecek. Başvuru sonrasında adaylar KPSS puanı yüksek olandan başlamak suretiyle kadronun 4 katı kadar sözlü sınava çağrılacak. 11 Ağustos tarihinde sgk.gov.tr adresinden giriş sınavına hak kazananlar yayımlanacak. Sınavın tarihi saat ve yeri ilan edildikten sonra ayrıca tebligat yapılmayacak.

Adaylar sözlü sınava katılmaya hak kazanırsa 31 Ağustos'a kadar belgelerini posta yoluyla ya da elden kuruma teslim edecek. Denetmen yardımcılığı giriş sınavı Ankara'da 18-29 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Sonuca itirazlar ilan tarihinden itibaren 5 iş günü içinde dilekçe ile SGK Başkanlığı insan Kaynakları Daire Başkanlığına yapılabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *