» 
 

SGK prim affı için son gün 25 Kasım

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim affı için son başvuru tarihi 25 Kasım. Borçlarını yeniden yapılandırarak büyük avantajdan yararlanmak isteyenler için süre 25 Kasım'da doluyor.

Prim borç yapılandırması için büyük fırsatın kaçırılmaması gerektiğini belirten Kızıltepe SGK Müdürü Ümit Unat, prim affı için son başvuru tarihinin 25 Kasım olduğunu hatırlatarak bu sayede esnafın haciz ve icra işlemlerinden kurtulacağını belirtti. Borçlarını yapılandırmak isteyenler için son 2 gün.

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun ile devletin, 2016 yılı ve daha önceki aylara ilişkin SGK alacaklarının yapılandırılması ile gecikme cezaları affedilecek. TÜİK verilerine göre hesaplanan enflasyon farkının borç aslına eklenmesi ile borçların tahsil edileceği yapılandırmada, pek çok ödeme seçeneği bulunuyor.

BORÇ ASILLARIN YÜZDE 50'Sİ SİLİNECEK

İdari para cezalarında gecikme cezaları, borç asılları gibi ödemelerde yüzde 50'sinin silineceğini kaydeden Unat, SGK borcu olanların tamamını peşin ödemeleri durumunda da ana paraya eklenen enflasyon farkının yarısının alınmayacağını belirtti.

SGK borcu olanlar yapılandırmada borçlarını 2 aylık dönemler halinde ödeyebilecekler ve bu şekilde taksit taksit (12 ay, 9 taksit 18 ay, 12 taksit 24 ay, 18 taksit 24 ay) vadelendirilecek. GSS borçlarının da kapsandığı yapılandırmada gecikme cezası ve gecikme zamları silinerek borç aslı, vade farksız peşin ya da 12 eşit taksitte ödenebilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *