» 
 

SGK'nın eğitim-öğretim yardımı bugün ödeniyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamada, şehit çocukları ve harp ile vazife malullerinin kendilerine, çocuklarına eğitim-öğretim yardımının bugün ödeneceğini belirtti.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan açıklamada, SGK tarafından şehit, harp ve vazife malullerinin çocuklarına yapılan eğitim-öğretim yardımının artırıldığı vurgulanarak, eğitim öğretime devam eden şehitlerin çocukları ve gazilerin kendileri ile çocuklarına her yıl kurum tarafından ödenen eğitim-öğretim yardımının bugün verileceğini duyurdu.

2017-2018 eğitim öğretim yılına ait eğitim-öğretim yardımının kişi başına yıllık ilköğretim (1 ve 8. sınıflar) için 1.540,59 TL, lise için 2.310,89 TL, yüksekokul için 3.081,18 TL olarak tespit edildiğini ve ödemelerin 27 Eylül 2017 tarihinde yapılacağı belirtildi. Bu yıl 18 bin 953 öğrenciye toplamda 39 milyon 878 bin 204 lira "eğitim ve öğretim yardımı" ödeneceği aktarıldı.

Müracat şartına gerek kalmaksızın 27 Eylül 2017 tarihinden itibaren ödenmek üzere aylığını Halk Bankası, Ziraat Bankası, Şekerbank, Denizbank, Vakıflar Bankası, Akbank, Garanti Bankası, ING Bank, Türk Ekonomi Bankası, İş Banaksı ve PTT şubelerinden alanlar için aynı banka şubesine, aylığını bu bankalar haricinde bırakanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderildiği bildirildi. Hak sahiplerinin gönderilen bankaların herhangi bir şubesine giderek T.C. kimlik numaraları ile müracaat etmeleri durumunda ödemelerin yapılacağı duyuruldu. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *