» 
 

Show TV dizisi Cesur Yürek'te o sahne doktorları kızdırdı!

Show Tv ekranlarında yayınlanan Cesur Yürek adlı dizideki, silahla tehdit edilen doktor sahnesine doktor derneklerinden tepki geldi.

Cesur Yürek isimli dizide elinde silahla ameliyathaneye gelen bir karakterin, ameliyattaki babasının ölümü drumunda herkesin masada kalacağını söyleyerek, ameliyathane personelini ve doktorları tehdit ettiği sahne, doktorların tepki vermesine neden oldu.

Dizideki sahne ile ilgili Türk Göğüs Cerrahisi Derneği'den yapılan açıklamada, dizinin yayınlandığı kanal Show TV'yi kınadıklarının altını çizerek, bu saldırgan, tehdit içeren dilin akıl almaz bir tutum olduğunu ve kabul edilemez bir durum olduğunu belirtti. Bağırığ, çağırarak, şiddet uygulayarak ve şantaj ile tehditle sağlık çalışanlarının baskı altına alınabileceği algısının çok tehlikeli bir mesaj olduğunu aktardı.

Şağlık ile şiddetin yoğun yaşandığı ülkemizde, bu şiddetten meslektaşlarını kaybetmiş bir dernek olduklarını vurgulayarak, kanal ve dizi ekibine bu yanlıştan dönmelerini ve bunu kamuoyuna açıklamalarını beklediklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *