» 
 

Sibel Can yıllar sonra mahkeme kararı ile gerçek yaşına kavuştu

Türkiye'nin en önemli seslerinde Sibel Can, babası Engin Cangüre tarafından, sahneye çıkabilmesi için amacı ile 32 yıl önce 6 yıl büyütülen yaşına ilişkin açtığı davada sonuçlandı, Sibel Can’ın yıllar önce büyütülen yaşını yeniden küçültüldü.

Ünlü ses sanatçısı Sibel Can, doğum tarihinin yeniden değiştirilmesi için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı dava sonuçlandı. Ünlü sanatçının karar duruşmasına katılmadığı davada Sibel Can’ı avukatı temsil etti.

Yaklaşık bir yıl süren bir yargılama sürecinin ardından davayı bugün karara bağlayarak İstanbul Fatih Karagümrük nüfusuna kayıtlı olan Sibel Cangüre hakkında daha önce Fatih 2 Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen kararı geçersiz kılarak 32 yıl önce yaşı büyütülen Sibel Can’ın yeniden yaşının küçültülmesine karar verdi.

Mahkeme, nüfus müdürlüğündeki kayıtlara göre 1 Ağustos 1964 doğumlu olarak görünen ünlü sanatçının doğum tarihinin 1 Ağustos 1970 olarak düzeltilmesine karar verdi. Ünlü şarkıcı Sibel Can, tarafından mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, babası Engin Cangüre'nin yaşını 1985 yılında 6 yıl büyüttüğünü ifade ederek, asıl doğum tarihinin 1970 yılı olduğunu belirtmiş ve bunun düzeltilmesi için gerekli işlemlerin yapılması adına mahkemeye başvurmuştu.

Sibel Can’ın babası Engin Cangüre, 1985 yılında Sibel Can'ın doğum tarihinin nüfusta yanlış olduğunu ifade ederek mahkemeye başvurmuş, mahkeme Sibel Can’ın doğum tarihini 1 Ağustos 1964 olarak düzeltilmesine karar vermişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *