Siber Güvenlik Kurulu ve KamuNet Resmi Gazete'de

Resmi Gazete'de yayımlanan genelgede Siber güvenlik çalışmaları kapsamında kurulan Siber Güvenlik Kurulu ve KamuNet hakkında bilgilendirme yer aldı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan genelgede, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Türk Telekom iş birliğinde yürütülmekte olan siber güvenlik çalışmalarına, kamu kurum ve kuruluşlarının destek vermesi istendi.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ilgili bakanlık ve kurum arasında imzalanan protokol çerçevesinde her türlü destek ve yardımın sağlanması istenirken, projenin siber güvenlik bakımından önemli bulunduğu ve kısa sürede tamamlanabilmesi için kamu kuruluşlarının KamuNet'e dahil olmaları talimatı verildi.

SİBER GÜVENLİK KURULU KURULDU

Yayımlanan genelgede "Siber Güvenlik Kurulu"nun siber güvenlik alanında alınacak tedbirleri belirlemek, hazırlanan plan, program, rapor, usul, esas ve standartları onaylamak, uygulanmasını ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulduğu belirtildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının daha güvenli bir ağ üzerinde haberleşmelerini sağlamak için aralarındaki iletişimin ve veri iletiminin güvenli bir altyapı sağlanıncaya kadar bir sanal ağ üzerinden internetsiz olarak yapılmasının kararlaştırıldığı da belirtildi. Genelgede ayrıca fiziksel saldırılara karşı daha güvenli olan KamuNet'in kurulduğu da duyuruldu. KamuNet hakkında daha net bilgi alabilmek için ise www.udhb.gov.tr adresinden erişim sağlanabileceği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *