» 
»
 

Sıcak içeceklerle bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz mümkün!

Bağışıklık sisteminin hastalıklarla en çok mücadele ettiği kış aylarında onu güçlendirici besinler arasında en etkili olanları sıcak içecekler.

Bilhassa kışın tüketilen sıcak çorbalardan evde hızlıca hazırlanan bitki çaylarına kadar bir çok çeşidi bulunan sıcak içeceklerin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ifade eden uzmanlar bu besinler hakkında önerilerde bulundu.

Adeta bir C vitamini deposu olan Kuşburnu özellikle ani hava değişimlerinin yaşandığı bu aylarda bağışıklık sistemini güçlendirmek adına önemli bir içecektir. Muhteşem kokusu ve lezzeti ile içerken büyük bir keyif veren Ihlamur bitki çaylarının en masum ve bağışıklık sistemini güçlendirmek adına en kıymetli olanıdır. Ihlamur aynı zamanda kahvaltıda yumurta tükettiğiniz günlerde içildiğinde yumurtanın içerisindeki demirin emilimini arttırır.

Son dönemde en çok bahsi geçen yeşil çay aslında siyah çayın işlenmemiş halidir. Bu nedenle dikkatli tüketilmesi gereken bir çaydır. Bu özel çay yağ yakımını hızlandırıcı özelliği sayesinde, günde 2 fincan tüketidiğinde metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de yardımcı oluyor. Ananaslı ve bergamutlu olmak üzere çeşitleri bulunan yeşil çay sağlıklı bir içecek olarak dikkat çekiyor.

sindirim sistemi dostu olan kayısı ve erik çayları bağışıklık sistemi ile sindirim sisteminin beraber çalışmasına yardımcı olur. 2 günde 1 tüketeceğiniz 1 fincan kayısı ya da erik çayı simdirim probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *