» 
»
 

Sıcaklar 10 derece düşüyor! Bugün hava nasıl? 14 Ağustos Pazar

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden kritik uyarı geldi. Hava sıcaklıkları yurdun bazı bölgelerinde neredeyse 10 derece birden düşecek. Peki İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa başta olmak üzere yurtta bugün hava nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen hava tahmin raporlarına göre, yurdun kuzey ve iç kesimleri çok bulutlu, parçalı bulutlu olacak.Orta ve Doğu Karadeniz, Anadolu'nun doğusu ve güneyi, Doğu Akdeniz'in Toroslar bölgesi, Sinop, Adana, Erzurum, Erzincan, Ardahan ve Kars çevrelerinde ve Hatay'ın ise kıyı kesimlerinde gök gürültülü ve sağanak yağışlı geçeceği belirtiliyor. Doğu Karadeniz kıyılarında ve Ordu'nun çevrelerinde yağış, Rize ve Artvin'in kıyı bölgelerinde ise ara ara kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen açıklamalara göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları 6-10 derece arasında düşecek. 10 dereceyi bulan düşüşler yurdun iç ve kuzeydoğu kısımlarında daha çok hissedilecek. Diğer bölgelerde hava sıcaklıklarında pek bir fark olmayacak. Rüzgar, Doğu Akdeniz, Gneydoğu Anadolu'nun güneybatısı ve güneyinde hafif ara ara orta, Batı Karadeniz'in Batı'sında, Ege, Marmara ve Doğu, Orta Karadeniz'in kıyılarında kuvvetli ve ara ara fırtına şeklinde esecek.

İllere göre hava sıcaklıkları ise, İstanbul 26 derece parçalı bulutlu olması, Ankara 27 derece sabah saatlerinde yerel olarak sağanak yağışlı genel olarak parçalı ve çok bulutlu, İzmir 32 derece açık ve az bulutlu, Bursa 27 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Adana 35 derece bulutlu öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Trabzon 28 derece parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *