» 
»
 

Sıcaklıklar artacak yarından itibaren 5-9 derece yükselecek!

İlk günlerini serin geçirdiğimiz Ramazan ayının ortalarına doğru meteorolojinin verdiği bilgiler doğrultusunda hava sıcaklıklarının artacağı öğrenildi. 5 ila 9 derece artması beklenen sıcaklıklar yarından itibaren başlayacak.

Haziran ayı, mevsim normallerinin altına da ara sıra düşen sıcaklıklar nedeniyle vatandaşlarda şaşkınlık yaratsa da yarın itibariyle beklenen yükseliş ile birlikte bu sefer de yakacak. Hava durumu tahminleri 16 Haziran itibariyle sıcaklarıkların 5 ila 9 derece mevsim normallerini aşacağını işaret ederken, beklenen sıcaklıkların yurdun batı bölgelerinde etkili olacağı bilgisi verildi.

Kuzey Afrika üzerinden gelmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle bir süredir serin giden havalar yerini kavurucu sıcaklara bırakıyor. Batı bölgelerden başlamak suretiyle yarından itibaren bir hafta süresince deniz kıyısı bölgelerde ve İç Anadolu’nun batısında sıcaklıklar artarken, doğu bölgelerindeki sıcaklık ise mevsim normallerinde seyredecek.

Özellikle kıyı şeridindeki illerde görülecek sıcaklık artışları serin geçen Haziran’ın ilk günlerini aratacak gibi görünüyor. Zira sıcaklıklar en yüksek olarak Aydın için 44, Denizli ve Manisa için 42, İzmir için 41, Adana ve Muğla için 39 derece olarak tahmin ediliyor. Edirne ve Bursa’da 38, Antalya’da 37, Ankara ve İstanbul’da ise 33 derece sıcaklık ölçülmesi bekleniyor. Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaşanacak yüksek sıcaklık değerleri nedeniyle vatandaşları uyardı ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *