» 
»
 

Sıcaklıklar düşüyor! 15 Aralık hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, diğer kesimler ise yağmur ve karla karışık yağmur ile kar yağışlı geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara'nın güneyi ile doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Batı Karadeniz, Eskişehir, Kütahya, Ağrı ve Iğdır ile sabah saatlerinde Batman, Amasya, Siirt çevrelerinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Çanakkale ile İstanbu çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde ise buzlanma ile don olayı gözlemlenecek. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin altında seyredecek.

15 Aralık illere göre hava durumu şöyle; Ankara 0 derece parçalı ve çok bulutlu, zamanla çok bulutlu, İstanbul 6 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğleden itibaren yağmurlu, İzmir 9 derece parçalı ve çok bulutlu, Adana 12 derce parçalı ve çok bulutlu olacak.

Adana 12 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 15 derece parçalı ve çok bulutlu, Samsun 5 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 5 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum -8 derece parçalı ve çok bultulu, hafif kar yağışlı olacak. Diyarbakır ise 1 derece parçalı ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *