» 
»
 

Sıcaklıklar düşüyor! Meteoroloji'den sel ve kar yağışı uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları ise 1 ila 3 derece azalacak. Meteoroloji iki il için sel ve su baskını uyarısında bulundu. Rüzgar, kıyı Ege ve İç Anadolu'da etkisini gösterecek. Kısa süreli fırtına bekleniyor. 16 Ekim hava durumu detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre, hava sıcaklıkları yurdun batı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak. Yurt genelinde ise hava sıcaklıkları 1-3 derece artacak. Ülkemiz bugün genellikle parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Artvin ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışların olacağı tahmin ediliyor. Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kocaeli, Yozgat, Sakarya, Sivas ve Van çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar genellikle yağmur şeklinde olacak. Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şekline olmak üzere, Trabzon, Giresun ve Ardahan çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvette, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Sinop çevrelerinde yer yer kuvveti olarak, Doğu Karadeniz'de ise kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek. 16 Ekim illere göre hava durumu şöyle;

İstanbul 22 derece parçalı ve çok bulutlu, Edirne 26 derece parçalı bulutlu, İzmir 27 derece az bulutlu ve açık, Muğla 27 derece az bulutlu ve açık olacak. Antalya 31 derece az bulutlu ve açık, Adana 30 derece az bulutlu, Ankara 18 derece parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak 17 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı yağmurlu olması bekleniyor.

Samsun 19 derece parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve yer yer sağanak yağışlı, Trabzon 18 derece parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yağışların kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Erzurum 9 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağurlu, Şırnak 21 derece az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Diyarbakır 25 derece az bulutlu ve açık, öğleden sonra yer yer parçalı bulutlu olacağı tahmn ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *