» 
»
 

Sıcaklıkları artıyor! 9 Aralık Cuma hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının yurt genelinde 2 ile 6 derece artması bekleniyor. Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Gümüşhane, Ordu ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık olacak. 9 Aralık güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoorloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in kıyı kesimelri ile Ardahan, Gümüşhane ve Ordu'nun çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yurttaki yağışların, Doğu Karadeniz'in kıyıları ve Ordu çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerin de kar şeklinde yağışlı olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise yurt genelinde 2 ile 6 derece artacak. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi yaşanacak.

9 Aralık Cuma günü hava durumu şöyle, Ankara 6 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 11 derece parçalı ve az bulutlu, İzmir 12 derece az bulutlu ve açık, Antalya ise 18 derece az bulutlu ve açık olacak. Samsun 11 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, Trabzon 9 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğleden sonra kıyı kesimleri yağmur ve sağanak, iç kesimleri ise kar yağışlı olması bekleniyor. Erzurum -4 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 8 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *