» 
 

Sicil affı başvurusu için son gün bugün!

Esnaflar için sicil affı başvurusunda 27 Temmuz'un son gün olduğunu hatırlatan Ticaret Bakanı Tüfenkci, esnaf ve tacirlerin bu tarihi geçirmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Sicil affı başvuruları bugün sonra eriyor. 27 Ocak'ta yürürlüğe giren sicil affına ilişkin düzenleme hakkında açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, başvuruların bugün (27 Temmuz) sona ereceğini hatırlatarak bu tarihi geçirmemeleri konusunda esnafı uyardı. Söz konusu af için 6 aylık bir süre öngörüldüğünü belirten Tüfenkçi "Esnafımıza yönelik iyileştirmelerle beraber bütün esnaf kardeşlerimizin ve tacir kardeşlerimizin 27 Temmuz'u geçirmemelerini özellikle istirham ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yapılan girişimler sonucunda bankalarla yaşanan sıkıntıların büyük kısmının aşıldığını ifade eden Bakan Tüfenkçi, ticaret erbabı, esnaf, tacir, sanayici ve bireysel kredi kullananların 27 Temmuz'a kadar sicil affına başvurabileceğini belirtti. Bu tarihin geçirilmemesi gerektiğinin özellikle altını çize Tüfenkçi, sicil affının önemli bir düzenleme olduğunu, yeni beyaz bir sayfa açmak, faizsiz kredi ve teşviklerden yararlanmak için bunun son derece önemli olduğunu vurguladı. Kredi kartı borcu ve bireysel kredi borcu olanların da bu fırsatı değerlendirmelerini istedi.

4458 sayılı Gümrük Kanuna Göre Mülkiyeti Kamuya Geçirilmesine Karar Verilen Kara Taşıtlarının Sahiplerine İadesi Hakkındaki Yönetmeliğe değinen Tüfenkçi, bunun için de son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğunu bildirdi. Sorunlu yabancı menşeli taşıtların, soruşturma kapsamındaki taşıtları iadesi için son günü vatandaşların geçirmemesi gerektiğini ifade eden Tüfenkçi, yönetmelik kapsamında 774 aracın iade edildiğini, toplamda 4 milyon 470 bin 389 liranın da tahsil edildiği belirtti. Tüfenkçi "Bu son günleri vatandaşlarımızın iyi değerlendirmesini istiyoruz." dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *