» 
 

Sicil affı ile borçlulara bankalarda yeni bir sayfa açılıyor

Karşılıksız çek, protestolu senet, gecikmiş kredi kartı ve kredi borçları gibi nedenlerde Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi'ndeki kayıtları olanlara sicil affı ile beyaz bir sayfa açabilecek.

Sicil affı düzenlemesi ile pek çok kişiye yeni bir sayfa açılıyor. Karşılıksız çek, protestolu senet, gecikmiş kredi kartı ve kredi borçlarını yapılandıran ya da 6 ay içinde ödeyenlerin Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi'ndeki kayıtları sicil affı düzenlemesi ile dikkate alınmayabilecek.

5834 sayılı Karşılıksız Çek ve Protestolu Senetler ile Kredi ve Kredi Kartları Borçlarına İlişkin Kayıtların Dikkate Alınmaması Hakkında Kanuna eklenen geçici madde 27 Ocak'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kamuoyunda sicil affı düzenlemesi olarak bilinen bu düzenleme ile kredi kartı ve kredi ödemelerini geciktirenler, karşılıksız çek yada protestolu senet borçlarını 6 ay içinde ödeyen ya da yeniden yapılandıranların Türkiye Bankalar Birliğin'deki kayıtları bankalar ve finans kuruluşlarınca dikkate alınmayabilecek.

Sicil affı düzenlenesinden yararlanmak isteyenler en geç 27 Temmuz 2017 tarihine kadar başvuru yaparak borçlarının tamamını ödeyecek ya da yeniden yapılandıracak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *