» 
 

Sicil affı müjdesi Tüfenkçi'den!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affı ile ilgili çalışmaların tamamlandığını söyledi. Bu sayede çek veya senetlerini ödeyemeyen, bankalara borcu bulunan firmalara, esnaflara yeniden yapılandırma hakkı getirildiğini müjdeledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin Aandolu Ajansı muhabirine 2017'de uygulamaya girecek sicil affı ile ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan torba yasa taslağına yetişmek üzere gönderildiğini ve bütçe görüşmelerinin ardından ele alınacak torbada sicil affına yönelik bir yasanın da olacağını dile getirdi.

Yapılan düzenlemeyi banka yöneticileri ile birlikte hazırladıklarını vurgulayan Tüfenkci, işletmelerin borçlarını yapılandırdığında yada tamamını belirlenen sürede ödediklerinde bu borçlardan meydana gelen sicil kayıtlarının dikkate alınmaması yönünde bir çalışma yaptıklarını ifade etti. Senet, çek, kredi kartı yada bireysel kredilerin ödenmesi ile meydana gelen banka kartlarının dikkate alınmaması hususunda düzenlemenin gerçekleştirildiğini söyledi. Bu uygulamanın ise 2017'de bir müjde olarak faaliyete geçirileceğini duyurdu.

Özellikle senet ve çeklerini herhangi bir nedenden dolayı ödeyemeyen, bankalara borcu bulunan firmalara yeniden yapılandırma hakkı getirerek, sicillerini temizleme olanağının sağlanacağının altını çizen Bakan Tüfenkci, bankaların çekingenliğini azaltma adına, bu noktadan sonra verecekleri kredilerden sorumlu olmamalarını sağlamış olacaklarını belirtti. Söz konusu bu düzenleme ile de ticarette beyaz bir sayfa açtıklarını duyurdu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *