» 
»
 

Şiddetli yağış hangi illere geliyor? Sıcaklıklar 6 derece düşecek

Yaz mevsimine girmemize az bir zaman kala sıcaklık düşüşleri ve şiddetli sağanak uyarısı geldi. Meteorolojiden gelen bilgilere göre hava sıcaklıkları bazı illerimizde 6 derece civarında düşecek ve şiddetli sağanak yağışlar görülecek.

Yapılan meteorolojik tahminlere göre özellikle Güney Marmara illeri Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de Pazartesi günü itibariyle çok bulutlu havanın hakim olması beklenirken, 17 Mayıs Salı ve 18 Mayıs Çarşamba günlerinde şiddetli sağanakların görülmesiyle birlikte hava sıcaklıklarında da 6 dereceye varan sıcaklık düşüşler görülebilecek.

Yeni haftaya başlarken Bursa’da havanın çok bulutlu olması ve en yüksek sıcaklık derecesinin 27 derece ölçülmesi öngörülüyor. Salı günü ise gök gürültülü ve sağanak yağışlı havanın hakim olacağı ilimizde sıcakların 24 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Çarşamba günü ise en yüksek 22 derece olacak sıcaklıkla birlikte yer yer sağanak etkili olacak. Çarşamba gününden sonra ise sağanaklar kesilecek ve Bursa’da sıcaklık 21 derece ve hava parçalı bulutlu olarak bekleniyor. 20 Mayıs Cuma ise çok bulutlu olacak ve sıcaklık 24 derece olacak ölçülecek.

Aynı şekilde Balıkesir ve Çanakkale illerinde de yeni haftanın başı itibariyle çok bulutlu hava etkili olacak ve Balıkesir’de sıcaklığın 27 derece, Çanakkale’de ise 23 derece olacağı tahmin ediliyor. Salı günü her iki ilde de gök gürültülü sağanak ise birlikte sıcaklıklarda 2 derece gerileme söz konusu olacak.

Güney Marmara illeri arasında Yolava’da ise yağış görülmeyeceği tahmin ediliyor ve havanın Yalova’da vuma gününe dek parçalı ve çok bulutlu geçeceği, sıcaklıkların ise 20-25 derece arasında seyredeceği tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *