» 
»
 

Şifa kaynağı arı sütünün kilosu ne kadar?

Doğanın mucizelerinden biri olan şifa kaynağı olan ve Türkiye’de az miktarda üretilen arı sütünün kilogram satış fiyatının 15-20 bin TL olduğu açıklandı…

Birçok hastalığa derman olan ve doğanın mucizelerinden Arı sütü dünyada en pahalı süt olarak görülüyor. Bu özel sütün üretiminin zahmetli bir süreç olması nedeni ile belirlenen satış fiyatına göre arı sütünün kilosu toptanda 5 bin TL’ye, kovanlarda üretildiği gözlerle gram gram satılması halinde ise 15 - 20 bin TL olarak satılıyor.

Bu özel süt hakkında bilgiler aktaran Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Yetiştirme Teknikleri Bölümünde görevli Ziraat Mühendisi Zooteknist Hasan Ese, arı sütünün aslında 5-15 günlük işçi arıların çene altı bezlerinden salgıladıkları ve yavruları beslemek adına kullandıkları bir gıda olduğunu ifade etti.

Ese, bu sütün bileşenlerindeki özel maddeler sayesinde hücre yenileyici özelliğe sahip olduğunu vurgulayarak, son zamanlarda apiterapik uygulamalarda ve bağışıklık sistemini güçlendirmek adına destek tedavilerinde kullanıldığını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *