» 
 

Sıfır karbon için Toyota ve WWF işbirliği içerisinde olacak

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) ile Toyota, dünyadaki çevresel duyarlılığı yükseltmek amacı ile 5 senelik bir anlaşmaya imza attı. "Sıfır karbonlu" bir yaşama geçişin daha da hızlanması için WWF ile Toyota birlikte çalışacak.

Toyoto'dan gelen yazılı bir açıklamaya göre, Dünyayı Koruma Vakfı olan WWF ile kurumsal bir anlaşma imzaladılar. Bu anlaşma ile kurumsal anlaşma imzalayan ilk Japon şirketi ve otomobil markası oldu. Toyota böyle bir anlaşmaya imza atarak ayrıca Yaşayan Asya Ormanı Projesi'ne de destek sağlamış olacak.

Toyota şirketi, 2016 senesi için bu projeye tam 1 milyon dolarlık bir bağış yapmış olacak ve 5 senelik olan bu anlaşmada beş yıl boyunca projeye destek sağlamaya devam edecek. Bu yararlı çalışma sayesinde Toyota Environmental Challenge 2050 hedefine şirketin ulaşması konusunda da desteğini artırmış olacak. Toyota ve WWF izlenecek çevre politikası ile karbonu sıfıra indirmeyi planlıyor.

Yapılacak Yaşayan Asya Ormanı Projesi'nde Güney Asya'nın tropik ormanlarını ve yabanilerin doğal yaşantılarını korumak için de birçok proje faaliyete geçirilerek yaygın bir hale getirilecek. İlerleyen dönemlerde proje Asya'nın bir adası olan Borneo ve Endonezya'nın Sumatra Adası'nda uygulamaya geçilecek. Gelecek dönemlerde ise projelerin sonuçlarına bağlı olarak Kamboçya, Myanmar, Büyük Gekong Bölgesi, Vietnam ve Tayland'da da sürdürülecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *