» 
 

Sigara zammı belirlendi! Yeni sigara fiyatları ne kadar oldu?

Sigara kullananlara üzücü haber TAPDK'dan geldi. Bu sene yapılacak olan sigara zammı nihayetinde açıklandı. Zararlı maddeyi kullananlar yeni sigara fiyatlarını merak ediyor. Marlboro, Parliament, Lark, Camel, Muratti, Winston fiyatları detaylarda...

Günümüzde zararı herkes tarafından bilinmesine rağmen ısrarla kullanılmaya devam eden sigaraya, bayramın bitmesi ile birlikte yeni bir zam geldi. İnsan sağlığı için büyük tehdit olan ve kansere bile neden olan sigaraya gelen zammı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) açıkladı. Belirlenen zam miktarı tam 1 TL. Bu habere üzülecek olan tütün kullanıcıları için zam ile belirlenen yeni sigara fiyatları merak edilmeye başlandı. Başta Marlboro, Parlıament, Muratti, Winston, Camel olmak üzere yeni sigara fiyatları ne oldu?

2016'nın Ocak ayında yani senenin başında sigara kullanıcılarına ilk kötü haber ÖTV (Özel Tüketim Vergisi)'den gelmişti. Henüz yeni sigara fiyatlarına alışamayan ve zammın çok olduğunu düşünen tiryakiler yeni bir zam haberi ile şoke oldular. Yeni fiyatlar ile zararlı madde tüketicilerinin ceplerini biraz da olsa yakacak 1 TL'lik zam için vatandaşların tepki göstereceği bekleniyor.

Bayram bitiminin hemen ardından vatandaşlara yapılan zam açıklaması 11 Temmuz itibari ile artık geçerli oldu. Yani bugünden itibaren tütün kullanıcıları, sigaralarını yeni belirlenen zam fiyatlarına göre satın alacaklar. İşte bugün itibari ile yeni sigara fiyatları, Parliament 14 TL ile zirvede, Marlbora 13 TL, Muratti 10 TL, Winston 10 TL, Camel 9 TL, Viceroy 8,5 TL, Lark 9 TL, L&M 8,5 TL, Salem 12 TL olarak belirlendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *