» 
»
 

Sığınmacıları taşıyan tekne Ayvalık açıklarında battı

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi Kaymakamı Namık Kemal Nazlı yaptığı açıklamada, Maden Adası açıklarında sığınmacıları taşıyan teknenin batması sonucunda 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin ise kurtarıldığını ifade etti.

Balıkesir',m Ayvalık İlçesi Kaymakamı Namık Kemal Nazlı'nın Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Maden Adası açıklarında sığınmacıları taşıyan fiber teknenin batması ile ilgili Sahil Güvenliği Komutanlığı unsurlarının olay yerine gittiğini dile getirdi.

Nazlı, kurtarılan sığınmacıların ifadelerine göre teknede 13 kişinin bulunduğunu söyledi. Tekennin batması sonucunda 4 çocuk ve bir kadın 5 sığınmacının hayatını kaybettiğini ve 7 kişinin ise kurtarıldığını ifade etti. Öte yandan bir kişinin ise kayıp olduğunu belirtti.

Maden Adası açıklarında sığınmacıları taşıyan teknenin batması ile birlikte Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları olay yerine intikal etti. Tekneden 7 kişi kurtarıldı. Kurtarılan sığınmacılardan birinin ifadesine göre, teknede 13 kişinin olduğu ve 4 çocuk, 1 kadın sığınmacı hayatını kaybetti. 1 sığınmacıya ise ulaşılamıyor ve arama çalışmaları devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *