» 
»
 

Siirt Eruh'ta 1 korucu şehit oldu

Siirt'in Eruh ilçesinde bir grup PKK'lı terörist, uzun namlulu silahlarla güvenlik korucularına yapılan silahlı saldırıda, bir korucunun şehit edildiği belirtildi.

Siirt’e bağlı Eruh İlçesinin kırsal kesiminde, bir grup PKK’lı teröristin güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu 1 güvenlik korucusu şehit edildi.

Bilgili Köyü yakınlarında güvenlik korucuları ile PKK'lı teröristler arasında bu akşam saat 22.00 sularında çatışma çıktığı bildirildi. Teröristlerin açtığı ilk ateşte güvenlik korucusu Abdurrahman Dündar’ın şehit olduğu aktarıldı. Korucuların açılan ateşin hemen adından karşılık vermesi üzerine olay yerine, 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan birlikler sevk edildi.
Çıkan çatışmada şehit edilen güvenlik korucusu Abdurrahman Dündar'ın cesedi helikopterle çatışmanın yaşandığı bölgeden alınıp, Siirt Devlet Hastanesi Morgu'na gönderildi. Şehidin cenazesinin yarın düzenlenecek tören ardından Çizmeli Köyü'nde toprağa verileceği belirtildi.

Olaydan hemen sonra Bilgili Köyü’nde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildiriliyor.

Eruh Kaymakamı Murat Dayanç konu ile ilgili bir açıklama yaparak şunları ifade etti:

21.06.2017 tarihinde saat 22.00 sularında ilçemiz Bigili Köyü kırsalında bölücü terör örgütü mensuplrının  güvenlik güçlerimize açmış oldukları ateş sonucu bir güvenlik korucumuz şehit olmuştur. Söz konusu terör eylemini yapan bölücü terör örgüt mensuplarının Bilgili Köyü sınırları içerisinde olabileceğinden yapılacak operasyonların sağlıklı bir şekilde Kaymakamlığımızca 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 32'nci maddesi c) fıkrası uyarınca Bilgili Köyü mülki sınırlarının tamamını kapsayacak şekilde 22.06.2017 tarihi saat 01.00'dan 23.06.2017 tarihi saat 01.00'a kadar önleyici bir tedbir olarak sokağa çıkma asağı ilan edilmiştir.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *