» 
»
 

Siirt Şirvan’daki maden ocağında 6 kişi gözaltına alındı

Siirt’in Şirvan ilçesindeki maden ocağında meydana gelen heyelan sonrası Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında saha işletme sorumlusu ve şirket sahibi dahil 6 kişi gözaltına alındı.

Şirvan ilçesinde bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen heyelan sonrasında olayla ilgili soruşturma başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında 6 kişinin gözaltına alınması kararını verdi. Aralarında maden sahası işletme sorunlusu ve şirket sahibinin de bulunduğu 6 kişi, Jandarma ekiplerince gözaltına alınarak İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

İfade işlemleri süren zanlılardan maden şirketinin sahibi N.A., taşeron şirketin saha sorumlusu A.A., maden şirketi saha işletme sorumlusu M.O., başmühendis S.K.nın ihmalleri olduğu değerlendirilirken, iş güvenlik uzmanı M.S.Ç. ise aranıyor.

Şu ana kadar 5 kişinin cansız bedenine ulaşılan göçükte arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. Göçük altında kalan 11 kişi, ara verilmeden çevre il ve ilçelerden gelen ekiplerin vardiyalı çalışmaları ile aranıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *