» 
»
 

Siirt ve Hakkari şehitleri son yolculuklarına uğurlandı

Siirt'te teröristlerin yola tuzaklamış oldukları el yapımı patlayıcının zırhlı aracın geçişi sırasında patlatılması sonucunda 3 asker şehit oldu. Hakkari'de terör örgütü üyelerinin Depin Polis Kontrol noktasına bomba yüklü araç ile düzenledikleri saldırıda 2 polis memuru şehit oldu. Şehitler düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolcuklarına uğurlandılar.

Siirt'tin Eruh karayolunun Kayaboğazı mevkiinde terör örgütü üyelerinin yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcının asleri zırhlı aracın geçişi sırasında patlatılması sonucunda 3 asker şehit oldu. Askerlerden biri Uzman Çavuş Nuh Kürşat Temizyürek, Uzman Çavuş Osman Yıldırım ve er Mikail Yaşa için Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda cenaze töreni düzenlendi. Ardından şehit askerlerin cenazeleri memleketlerine gönderildi. Hakkari'de terör örgütü üyelerinin kentin merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Depin Polis Kontrol noktasına bomba yüklü araç ile saldırıda bulunmalarının ardından 2 polis memuru şehit oldu. Polis memuru 34 yaşındaki Abdullah Bozkurt ile 25 yaşındaki Hamza Irmak Hakkari Dağ Komanda Tugay Komutanlı'nda düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketlerine uğurlandı.

Uzman Çavuş 25 yaşındaki Osman Yıldırım'ın Siirt'in ilk görev yeri olduğu ve bu sene evleneceği o nedenle evlilik hazırlıkları içerisinde olduğu öğrenildi. Acı haber Kırıkkale'nin Yahçihan İlçesinde oturan anne ve babasına verildi. Anne ve babası haberi alınca sinir krizleri geçirdi. 27 yaşındaki Şehit Uzman Çavuş Nuh Kürşat'ın izne ayrılarak nişanlandığı, izinde iken darbe girişimi haberlerinin ardından iznini yarıda kesip Siirt 3'üncü Komando Tugayı'na geri döndüğü öğrenildi. Şehidin cenazesi Kayseri'de toprağa verildi. Şehirt Er Mikail Yaşa'nın terhis olmasına sadece 3 ay kalmıştı. Malatya'da yaşayan anne ve babası aldıkları acı haber ile gözyaşlarına boğuldular. Mikail Yaşa şehitlikte toprağa verildi.

Öte yandan Hakkari'de şehit düşen 25 yaşındaki Hamza Irmak'ın naaşı memleketi Ankara'ya gönderildi. 34 yaşındaki Abdullah Bozkurt, 5 senelik polis memuru idi. Bir senedir Hakkari'de görevdeydi. Yozgat'taki ailesi acı haberi aldıklarında gözyaşlarına boğuldular. Abdullah Bozkurt'un cenazesi ise bugün defnedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *