» 
»
 

Siirt'te askeri kışla ve karakola saldıran teröristler çemberde

Siirt'in şehir merkezindeki Cumhuriyet Caddesi üzerindeki polis karakoluna ve askeri kışlaya roket ile saldırıda bulunan teröristler güvenlik güçlerinin ve askerlerin desteği ile düzenlenen operasyonda çembere alındı. Detaylar haberde...

Dün gece saatlerinde bölücü terör örgütü üyeleri Siirt'in merkezinde eylemlerini gerçekleştirmek üzere polis karakoluna ve askeri kışlaya roketle saldırıda bulundu. Saldırının ardından kaçan teröristler, çok sayıda polisin ve askerlerinde bulunduğu bir operasyon ile teröristleri abluka altına aldılar.

Alınan bilgilere göre gece 03:00 sıralarında terör örgütü üyeleri Siirt'in merkezindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Polis Merkezi'ne ve İnönü Mahallesi Şeyh Süleyman Caddesi'nde bulunan askeri kışlaya uzun namlulu silahlar ile ateş açtı. Polislerin de karşılık vermesi ile çatışma yaşandı.

Teröristlerin rastgele ateş açmaları sonucunda evinin damında uyuyan Besna Erzen (40) ve oğlu Yusuf Erzen (10) yaralandı. Yaralanan baba ve oğlu sağlık ekipleri tarafından Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldılar. İçlerinden birisinin hayati tehlikesi bulunduğu söyleniyor.

Askeri kışlaya ve polis karakoluna saldıran terör örgütü üyeleri, güvenlik güçleri ile askerlerin desteği ile düzenlenen operasyonda bölge abluka altına alınınca teröristler köşeye sıkıştılar. Ardından saklandıkları mahalledenin yollarına EYP tuzakladıkları bilgisi alındı.

Siirt Cumhuriyet Caddesi, Algül Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesi giriş çıkışa yasaklanırken, bölgeden silah sesleri gelmeye devam ediyor. Operasyonlar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *