» 
»
 

Siirt'te maden sahasındaki heyelan sonucu ölü ve yaralılar var

Siirt'ten gelen son dakika bilgilerine göre Siirt'te bir bakır madeni sahasında heyelan meydana geldi. Valiliğin yaptığı açıklamaya göre maden sahasında meydana gelen heyelan sonucu toprak altından 3 işçinin cenazesinin çıkarıldığı, 13 işçinin kurtarılması için ise çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.

Siirt kent merkezine 20 kilometrelik bir mesafede bulunan Şirvan ilçesinin Maden köyünde bulunan maden ocağındaki heyelan sonrasında Siirt Valiliği açıklama yaptı.Yazılı açıklamaya göre, valilik kriz masası oluşturulduğu, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği, şu ana kadar göçük altından 1 işçinin cansız bedenine ulaşıldığı, 2 işçinin ise cenazesinin tespit edildiği bildirildi. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgeye ayrıca çevre illerden takviye arama kurtarma ekipleri talep edildiği bilgisi de paylaşılırken, göçük altındaki 13 işçiyi kurtarma çalışmaları da devam ediyor.

Ajanslardan edinilen bilgilere göre maden ocağındaki heyelan sonucu maden işçilerini kurtarmak için AFAD ekipleri ile birlikte olay yerine çok sayıda jandarma, itfaiye, ambulans ve arama kurtarma ekipleri görev yapıyor. Maden sahasında oluşan heyelan nedeniyle toprak altında kalan işçileri kurtarmak için tüm ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Valiliğin açıklamasında ayrıca bölgede arama kurtarma ekipleri dışında kimsenin kalmaması istendi. Heyelanın devam ettiği, yetkililer dışındakilerin bölgeden uzaklaşmaları gerektiği belirtildi. Heyelan riski nedeniyle kontrollü olarak devam eden çalışmalar hakkında Başbakan Binali Yıldırım da ilgili bakanları arayarak bilgi aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez başkanlığında kriz masası oluşturulduğu belirtilirken Pakistan ve Özbeskistan ziyaretleri sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden Bakan Berat Albayrak'ın da kriz masası ile iletişim halinde olduğu ve çalışmaları anlık takip ettiği duyuruldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *