» 
»
 

Siirt'teki maden ocağında göçük altında kalan son işçinin cansız bedeni çıkarıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda, göçük altında kalan son işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.

Siirt'in Şirvan İlçesindeki özel maden ocağında meydana gelen faciada, heyelandan dolayı toprak altında kalan son işçinin de cenazesine ulaşıldı. Maden köyünde 17 kasım tarihinde gerçekleşen faciada toprak altında kalan 16 işçiden 15'inin cansız bedeni çıkarıldı.

İşçilerden 21 yaşındaki İbrahim Kılınç için Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Batman, Van, Ankara, Erzurum, Konya ve Zonguldak'tan gelen AFAD, UMKE, Kızılay, Türkiye Kömür İşletmeleri, TPAO, Türkiye kömür İşletmeleri, Türk Telekom, DEDAŞ, İl Jandarma Komutanlığı, Maden İşleri Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü lie Park Elektrik görevlileri tarafından, 213 iş makinesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığına bağlı arama-kurtarma köpeklerinin de kullanıldığı çalışmalar aralıksız olarak sürdürüldü.

Arama kurtarma köpeklerinin çalışma sırasında tepki verdikleri bölgede ekipler tarafından, göçük altında kalan son işçi İbrahim Kılınç'ın cenazesine ulaştı. Son işçinin de çıkarılmasının ardından toprak altında kalan 16 işçinin tamamının cenazesi çıkarılmış oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *