» 
 

Sıla dizisinin Boran Ağa'sı Mehmet Akif Alakurt oyunculuğa veda etti

Yakışılılığı, asil duruşu, sert görünüşünün altında yatan yufka yüreği gibi özellikleri ile Sıla dizisinde canlandırdığı Boran Ağa karakteri sayesinde gönüllere taht kuran Mehmet Akif Alakurt oyunculuğu bıraktığını açıkladı...

Brezilya’dan bir çitlik evi alarak oraya yerleşen ve bundan sonraki hayatını orada idame edeceği öğrenilen Mehmet Akif Alakurt, hayatında yep yeni bir sayfa açtığını ifade ederek, kendisine iş haricinde istenilen her sorunun yöneltilebileceğini ancak işle ilgili konuşmak istemediğini, oyunculuğu bıraktığını, hayat verdiği karakterlerinde yaptığı meslekle beraber ekranlarda kaldığını açıkladı.

Özel hayatında da radikal bir karar alarak Kuzey Vargın'ın kızı Tuğçe Vargın ile olan birlikteliğine son veren yakışıklı oyuncu, son olarak Fatih dizisinde rol almıştı… 1979 Ordu doğumlu olan Mehmet Akif Alakurt, İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamlamış, sonrasında Neşe Erberk ajansına kaydolarak modelliğe başlamıştır. 1998 yılında Türkiye Prens ünvanını alan yakışıklı oyuncu, 2001 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına katılarak birinci olmuştur.

Televizyon camiasına ilk girişini Hacı dizi ise yapan Alakurt, asıl yükselişini Sıla dizisinde hayat verdiği Boran Ağa karakteri ile yakalamıştır. 2008 yılında ekranlara gelen Adanalı dizisinde oynadığı Maraz Ali karakteri ile şöhretinde zirveyi yakalayan oyuncu, son dönemde Brezilya’da yaşamaktadır.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *