» 
 

Sıla konserleri iptal edildi

Şarkıcı Sıla’nın Bursa ve İstanbul’da vereceği konserler iptal oldu. FETÖ darbe girişimi nedeniyle Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne “şov” diyen Sıla konserlerini belediyeler iptal etti.

Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ni "şov" olarak nitelendirerek vatandaşların oldukça büyük tepkisini alan Sıla’nın konserlerinin iptal haberleri gelmeye başladı. Sıla'nın demokrasi nöbeti hakkında "şov" yorumu oldukça büyük tepkiyle karşılanırken, daha sonra bu konu hakkında açıklama yapan Sıla söylediklerinin arkasında olduğunu da belirtmişti. 

21-22 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan Sıla konserlerinin iptal olduğu bilgisini veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yaptığı açıklamada iptal nedeni olarak FETÖ darbe girişimi karşısında halkın verdiği mücadeleyi “şov” olarak nitelendirilmesi olarak belirtildi.

Yapılan açıklamada bütün Türkiye’nin 15 Temmuz darbecilerine karşı onurlu bir duruş sergilediği belirtilirken "Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idrak etmiş olan sanatçılarımızın sergilediği onurlu duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içerisinde hak ettiği yeri bulmuştur." İfadeleri kullanıldı. Demokrasi mücadelesine halkın ve sanatçıların destek vererek üzerlerine düşen vazifeyi yerine getirdikleri belirtilirken, bu mücadeleyi “şov” olarak nitelendirmenin onurlu duruş ve iradeyle alay etmek olarak değerlendirildi. Sıla Gençoğlu’nun 21 Eylül ve 22 Eylül’deki konserlerinin de bu nedenle iptal edildiği bildirildi.

Aynı şekilde Bursa’da 28 Eylül’de düzenlenecek olan Sıla konserinin de iptal edildiği açıklandı. Sıla’nın Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserinin iptaline ilişkin yapılan açıklamada halkın demokrasiye sahip çıkmak için verdiği mücadeleye gerekli duyarlılığı göstermeyen sanatçılardan biri olduğu değerlendirilen Sıla Gençoğlu konserinin yer tahsisinin iptal edildiği duyuruldu.

KAYSERİ KONSERİ DE İPTAL

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi'inde Sıla konseri için yapılan rezervasyonun iptal edildiği bilgisi paylaşıldı. Sıla konserinin iptaline gerekçe olarak ise şarkıcı tarafından yapılan toplumun kabul edemeyeceği yaklaşım ve bu yaklaşımın konserde çeşitli olaylara sebebiyet vermesinden duyulan endişe gösterildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *